Kartka z Powstania Warszawskiego [Konkurs]

    Pragnę Was serdecznie zaprosić na Konkurs "Kartka z Powstania Warszawskiego", w którym mam zaszczyt "zasiadać" w Komisji Konkursowej.

ZAŁOŻENIEM KONKURSU JEST PRACA LITERACKA (MAKSYMALNIE JEDNA STRONA FORMATU A4) DOTYKAJĄCA POWSTANIA WARSZAWSKIEGO OD ŚRODKA. NIE LICZY SIĘ PŁEĆ LECZ WŁASNE, OSOBISTE ODCZUCIA Z WALKI NA BARYKADZIE, DBANIA O RANNYCH, POBYTU W PIWNICY W TRAKCIE NALOTU, POMOCY WALCZĄCYM POWSTAŃCOM CZY TEŻ Z ZUPEŁNIE INNEJ SYTUACJI. NAJWAŻNIEJSZE, ABY ODNALEŹĆ SIĘ W TAMTYM MIEJSCU I CZASIE I ODDAĆ SŁOWEM TAMTE REALIA. TAKICH PRAC BĘDZIEMY OCZEKIWAĆ.

Przenieście się w czasie w dowolne miejsce walczącej stolicy i podzielcie się z nami tym wszystkim, co udało się przeżyć, dostrzec i zaobserwować, to, z czym przyszło się osobiście zmierzyć.

    Swoje prace – w pełni autorskie wypowiedzi bez cytatów i określonych odniesień do literatury – należy przesyłać w formie załącznika na adres: kominek@agkaminski.pl, dodając do pracy swoje imię i nazwisko, wiek oraz godło (powstańczy pseudonim) oraz w temacie wiadomości wpisać „Kartka z Powstania”. Wśród nadesłanych prac wybierzemy maksymalnie pięć, które po opublikowaniu w Grupie Książka tygodnia >>tutaj<< (prace podpisane zostaną godłem autora) zostaną poddane głosowaniu w formie specjalnie przygotowanej ankiety.
    Ostateczny termin nadsyłania prac mija 20.05.2014 r. o godz. 23:59. W trakcie tego tygodnia poznamy wybrane przez Komisję Konkursową prace.
W skład Komisji Konkursowej wchodzą:

W konkursie przewidziana jest tylko JEDNA NAGRODA GŁÓWNA. Nagrodą w konkursie jest książka Dziewczyny z powstania Anny Herbich plus 7 książek niespodzianek, a więc jest o co powalczyć:) 


"Sławka do dziś żałuje, że nie pocałowała młodego powstańca, który się w niej kochał. 
Halina urodziła synka tuż przed godziną „W” i cudem ocaliła mu życie. 
Zosia złamała konspiracyjne zasady i zdradziła swoje imię ukochanemu.Powstanie Warszawskie miało trwać kilka dni. Godzina „W” zastała kobiety w codziennych sytuacjach: na ulicach, w szkołach, w domach. Walczyły wszystkie, każda na swój sposób. Ratowały rannych, chroniły swoje dzieci, chwyciły za broń. Umawiały się na randki w cieniu spadających bomb, brały śluby w białych kitlach sanitariuszek zamiast sukien. Odniosły największe zwycięstwo – przeżyły.Anna Herbich w przejmujący sposób pokazuje, jak naprawdę wyglądało życie w czasie 63 dni heroicznej bitwy. Pozwala nam zobaczyć Powstanie Warszawskie z zupełnie innej perspektywy: oczami kobiet" / opis za: www.znak.com.plSzczegółowe informacje o konkursie dostępne >>TUTAJ<<

Serdecznie zapraszam wszystkich Was w imieniu swoim jak i pozostałych członków jury, a tym, którzy się zdecydują życzę weny i powodzenia :)

14 komentarzy:

 1. Wow! świetny pomysł Margoo :) Gratuluję udziału w tak zacnym przedsięwzięciu. Udział wezmę na pewno :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawy pomysł! Jestem ciekawa prac, które napłyną w ramach konkursu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też:) Już nie mogę się doczekać aż zacznę je czytać:)

   Usuń
 3. Przede wszystkim gratuluję udziału w pracach jury. To bardzo ciekawy konkurs, jestem ciekawa jakie będą rezultaty!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Olu. Ja również jestem ciekawa tekstów, pomysłów i tego, jak ludzie współcześnie postrzegają tamte czasy. A o rezultatach na pewno poinformuję - wybrane prace będą ogólnodostępne, więc będzie można się z nimi zapoznać:)

   Usuń
 4. Fantastyczny pomysł! Jak tylko jakaś myśl skrystalizuje się w mojej głowie,
  zacznę ją zapisywać :D
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę!!! :) Życzę w takim razie wspaniałych pomysłów i weny twórczej:)

   Usuń
 5. Niestety nie mam talentu do pisania takich historii, ale Tobie gratuluję uczestnictwa w komisji.

  OdpowiedzUsuń
 6. Chyba bym nie umiała tak napisać. I brak mi czasu. Ale reszcie życzę powodzenia. Pomysł pierwsza klasa!

  OdpowiedzUsuń
 7. Pomysł na konkurs znakomity! Jeśli uda mi się coś napisać, chętnie się zgłoszę. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Serdecznie zapraszam i trzymam kciuki za pomysły:)

   Usuń

Drogi Gościu, będzie mi niezmiernie miło, jeśli nie tylko przeczytasz to, czym chcę się z Tobą podzielić, ale również zostawisz po sobie jakiś ślad, wyrazisz opinię, podzielisz się własnymi odczuciami, zachęcisz do dyskusji.

Jeśli chcesz polecić swojego bloga, proszę, zrób to!!:), ale tylko jeden raz - tyle mi w zupełności wystarczy. Na pewno do Ciebie zajrzę. Kolejne próby autoreklamy będą usuwane.

Również SPAM oraz obraźliwe/wulgarne komentarze będę bezwzględnie kasowała.